پیچ و خم های اجاره آپارتمان در تهران


جمعه 7 آبان 1395
00:51:11 2016-10-28

اجاره خانه
پیچ و خم های اجاره آپارتمان در تهران

در بازار امروز مسکن خیلی از اشخاصی که تصمیم به خرید خانه و یا فروش آپارتمان حتی کوچک خود را دارند ابتدا می بایست به سایت های مرجع خرید و فروش سری بزنند و همچنین می توانند با مراجعه حضوری به املاک های واقع در شهر تهران از قیمت ها و شرایط اجاره آپارتمان و یا فروش آپارتمان مطلع شوند.

در چند سال اخیر وام مسکن برای خرید خانه و یا حتی برای اجاره اپارتمان هیچ گونه افزایشی نداشته است. که این امر باعث به وجو آمدن مشکلاتی برای تهیه مسکن برای ساکنین شهر تهران شده است.

فصل پر رونق اجاره خانه

بهترین فصل برای اجاره خانه و اجاره مغازه فصل خرداد می باشد و این فصل بیشترین تقاضا برای اجاره مسکن تهران را شاهد هستیم. افرادی که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند می دانند می دانند که برای اجاره مسکن و یا حتی اجاره املاک با پیچ و خم های زیادی رو به رو هستند .

در اجاره خانه و یا اجاره اپارتمان مسکونی تنها  پیدا کردن و بستن قرارداد انتهای کار نمی باشد زیرا خیلی کار های ریزی وجود دارد که در نگاه اول به چشم نمی اید.  چه زمانی می بایست موضوع تخلیه خانه را با موجر قدیمی‌ خود مطرح نماییم؟     ودیعه  خود را کی از موجر قدیمی‌ خود پس گرفته و به اجاره کننده جدید بدهیم؟ هزینه کمیسیون چه مقدار است؟   برای اسباب‌کشی چه کار باید کرد  و آیا استفاده از شرکت هایی که لوازم منزل را بسته بندی می‌کنند مقرون به صرفه است؟
اجاره تهران

*سایت سه نبش یک لیست کامل از خانه های اجاره ای و اجاره ویلا ، اجاره مغازه ، اجاره اپارتمان و اجاره انواع املاک و مستغلات در سراسر ایران دارد و با یک سرچ در سایت سه نبش می توانید به راحتی نیاز خود را از مسکن براورده نمایید.*

قیمت های روز افزون اجاره مسکن

اجاره خانه و اجاره اپارتمان در ماههای اخیر افزایش 10 الی 20 درصدی داشته و مشاوران و دلال های ملک هم آن راتایید کرده و احتمال افزایش آن را ممکن می دانند.

به گزارش از بازار مسکن و اجاره تهران، با این حال که مدت زیادی از خبر مبنی بر یک نواختی در بازار خرید مسکن و یا فروش مسکن نمی گذرد اما در هفته گذشته قیمت خرید و فروش مسکن و اجاره بها خانه در اغلب مناطق تهران و ایران با افزایش 10 تا 20 درصدی روبه رو شده است .و باوجودی آن که دولت تاکید داشت که در سال جاری بازار اجاره مسکن کنترل خواهد شد اما ظاهرا این قضیه تاکنون محقق نشده است.

یکی ار عوامل افزایش اجاره مسکن کاهش نرخ سود بانکی می باشد. کاهش نرخ سود بانکی و عدم تسهیلات دهی بانکها به دلیل سیاست های دولت ، موجب شده که بیشتر مالک های خانه ها، افزایش اجاره بها را یکی از راههای کسب درآمد خود به حساب می آورند؛ و باعث شده با افزایش قیمت در هر صنعت و بخشی به خصوص در مواد غذایی، مالکان هم اجاره بها را به همان نسبت افزایش می دهند.

براین اساس بازار اجاره هم در این مدت دست خوش فراز و نشیبهای زیادی شده و این موضوع اقشار آسیب پذیر جامعه را هدف قرار می دهد.

منابع:

بازار مسکن _ محمد حسین صالحی