اجاره خانه و اجاره آپارتمان و اجاره ویلا های هوشمند


پنجشنبه 6 آبان 1395
23:37:06 2016-10-27

اجاره خانه

کلمه BMS به فارسی به معنی سیستم مدیریت ساختمان و کلمه لاتین BAS به فارسی به معنی سیستم های اتوماسیون ساختمان گفته می شود. که این سیستم ها در نقاط مختلف یک ساختمان نصب می شوند و باعث کنترل افاقات درون ساختمان می شوند. این کار در زمینه اجاره ویلا های هوشمند و یا اجاره آپارتمان ها هوشمند و یا اجاره خانه های هوشمند کاری بسیار موثر است.

قسمت هایی از اجاره خانه را که این ها می توانند تحت کنترل خود در بیاورند عبارتند از اجزای مکانیکی، سیستم ها آتش نشانی، تنظیم انواع دسترسی ها و... می باشد. به طور کل این اجزا را می توان اینگونه تعریف نمود که سیستم های BMS سیستم هایی هستند که باعث می شوند امکانات آپارتمان شما و یا ویلایی که شما اجاره کردید خودش را با محیط همگام سازی نماید.

در سیستم های امروزی بسیاری از امکانات به صورت عادی و غیر انجام می گیرد. ولی در این نوع از سیستم ها این کار به وسیله BMS ها انجام خواهد گرفت.

که در نتتیجه اینکار می توان گفت که فعالیت های انسانی کمتر شده و هزینه ها بسیار کاهش یافته است و اینکه انسان ها کمتر فعالیت خواهند کرد. و در نتیجه خطاها بسیار کمتر صورت خواهد پذیرفت.

در این نوع از سیستم ها وقتی ما حسگرها را فعال می کنیم اینکار باعث می شود در لحظه کنترل همه چیز را سیستم ها بدست گیرند و از آن در جهت رسیدن به بهترین شرایط استفاده کرد.

بدین جهت، باید یکسری از اطلاعات محیطی را به گیرنده های مرکزی این سیستم ارسال کنیم تا باعث شود سیستم با استفاده از این کار مدیریت ساختمان ویلا و یا خانه را بر عهده بگیرد.

در اجاره آپارتمان های هوشمند در تهران و سایر اجاره ویلا در شمال روشنایی آپارتمان ، کنترل سیستم سرمایشی خانه، و کنترل دوربین های مداربسته در ویلا، کنترل کیت های آتش نشانی و سایر لوازم خانه هوشمند می شوند که اینکار بسیار صرفه انرژی خواهد داشت. و به ساکنان آپارتمان این اجاره را خواهد داد که به راحتی از امکانات محیط خودشان استفاده نمایند.

 

چرا باید خانه و یا آپارتمان و یا ویلا هوشمند سازی شوند؟

در ابتدا امکان دارد به نظر برسد که این کار هوشمند سازی آپارتمان صرفه اقتصادی ندارد و یا هزینه ساخت ساختمان را افزایش خواهد داد منتها اینکار در دراز مدت با صرفه جویی در هزینه های جاری خانه می تواند هزینه ابتدایی را برگرداند.

همچنین این سیستم ها دارای انعطاف بسیار بالایی هستن که می توان از آن در قسمت های مختلف آپارتمان استفاده نمود.

از دیگر امکانات این سیستم این است که می توان سطح دسترسی برای آن ها تعریق کرد که افراد با وارد کردن رمز بتوانند کنترل قسمت خاصی از خانه، آپارتمان، و یا ویلا را به عهده بگیرند.

 

هوشمند سازی اجاره خانه و کاهش هزینه ها؛

هوشمند سازی امروزه با گسترش صنایع بیشتر مورد توجه عموم مخصوصا در زمینه ساختمان مورد توجه اشخاص قرار گرفته است. اتلاف انرژی در کشورهای جهان سوم به قدری جدی است که امروزه یکی از مهم ترین دغدغه ها در زمینه ساختمان کاهش انرژی آپارتمان ها است.

با نگاهی به آمارهایی که مربوط به اتلاف انرژی در ایران است می توان فهمید که در سال های 1381 تا 1390 بدون بهینه سازی مصرف انرژِ میزان اتلاف انرژی چیزی حدود 7/60 میلیارد دلار بوده است که اگر ما مصرف انرژی را بهینه سازی کنیم مقدار اتلاف انرژی به مقدار 2/53 می رسد که یعنی مقدار 6/7 میلیارد دلار صرفه اقتصادی برای کشور ایران خواهد داشت.