اجاره آپارتمان در تهران


پنجشنبه 6 آبان 1395
17:04:31 2016-10-27

اجاره آپارتمان در تهران

آپارتمان یک کلمه به زبان آمریکایی و یا کانادایی است. و یا به زبان بریتانیایی به آن فلت گفته می شود. در واقع به معنی یک مکان مسکونی می باشد. که یک قسمت از فضا یک ساختمان را اشغال می کند. در واقع به یک سطح بدون پله گفته می شود. یک ساختمان نیز در زبان انگلیسی با نام های فلت آپارتمان ، بلاک و... گفته می شود مخصوصا اگر برای کار اجاره آپارتمان باشد.

یک آپارتمان می توان به صورت های متفاوتی معامله شود مانند: اجاره آپارتمان، اجاره خانه و... .

 

مدل ها و مشخصات

در قسمتی از دنیا، کلمه آپارتمان به معنی یک ساختمان با واحدهای مسکونی است. ولی کلمه فلت به معنی واحد هایی که که قدیمی تر ساخته شده اند. بعضی وقت ها سقف یک آپارتمان شامل یک اتاقک کوچکی با نام انباری می تواند باشد که به آن اتاق زیر شیروانی گفته می شود. اگر چه یک آپارتمان امروز دارای سقفی صاف است.

بعضی از آپارتمان ها نیز دارای یک واحد جداگانه در بالاترین قسمت آن است که به طور اختصاصی برای آن واحد در نظر گرفته می شود که به آن پنت هاوس گفته می شود.

 

باغچه آپارتمان

در جلوی یک آپارتمان اگر یک فضایی برای گل و گیاهان ایجاد شده باشد به آن باغچه آپارتمان گفته می شود. معمولا آپارتمان ها به سیله یک باغچه برای زیبایی بیشتر احاطه می شوند. و این باغچه ها عموما برای تمامی اهالی ساختمان به کار گرفته می شوند.

 

امکانات

یک آپارتمان چه برای اجاره آپارتمان چه برای خرید آپارتمان و یا خرید خانه ممکن است مبله شده باشد. مبله بودن به منزله داشتن اسباب و اساسیه اضافی است که صاحب یک آپارتمان آنرا برای رهن آپارتمان و یا اجاره آپارتمان و یا اجاراه خانه مهیا می کند.